Výhodou této konstrukce je skutečnost, že při hloubkovém zpracování nedochází k míchání jednotlivých půdních vrstev, ale dochází jen k nadzvednutí půdy bez porušení její struktury a následnému uložení zpět. Geometrie podrývacích těles zabezpečí nadzvednutí a popraskání půdy v celém profilu. Tím se vytvoří půdní kapilarita a půda se provzdušní. Kapilarita pak umožní zadržení mnohem většího množství srážkové vody, která by jinak nevsákla a držela se na povrchu. Takto zadržená vláha je pak velkým přínosem v čase sucha. Agrisem Cultiplow nevytahuje při práci na povrch spodní vrstvy. Na základě uvedeného můžeme mluvit o skutečném podrývání. Hloubkové podrývání spolu s orbou patří k energeticky náročným pracovním operacím, které vyžadují jistý počet koní pod kapotou traktoru.
Parametry
Z uvedených důvodů se výrobce intenzivně věnoval snížení nároků na tažné prostředky. V závislosti od pracovní hloubky a od půdních podmínek je na záběr šest metrů potřebná tažná síla od cca 350 koní. Stroj dokáže pracovat až do hloubky 50 cm. V porovnání s ostatními stroji tohoto typu může být úspora na tažné síle až 28 %. V nabídce jsou stroje s pracovními záběry od 2,0 m až do 8,0 m. Novinkou jsou podrývací tělesa s vyměnitelnými karbidovými břity, které zvyšují periodu mezi výměnami na dvojnásobek.
Všechny stroje se vyznačují masívním provedením jak rámů a nosníků, tak i jednotlivých pracovních nástrojů a ložisek.
Agrisem Maximulch
Zajímavým strojem, o který je v současné době zvýšený zájem, je Agrisem Maximulch, který provádí až tři pracovní operace při jednom průjezdu. Plošné povrchové zpracování půdy do hloubky 10 až 15 cm mají na starosti dvě řady disků, hloubkové zpracování do 30 cm bez míchání jednotlivých půdních vrstev zajišťují podrývací radlice mezi první a druhou řadou disků. Zpětné utužení se provádí zadním válcem. Výhodou tohoto stroje je právě kombinace jmenovaných pracovních operací. Radlice, přestože jsou konstrukčně menší, plní principem práce stejnou úlohu, jako na stroji Cultiplow, s tím rozdílem, že hloubka zpracování je o něco menší. Jištění radlic je formou masivní vinuté pružiny, nebo střižným šroubem. Další výhodou stroje je možnost jednoduchého vyřazení z činnosti podrývací sekce (u nesené verze manuálně, u tažené verze hydraulicky), čímž se ze stroje stává jen diskový podmítač s přítlačným válcem.
Nová obchodní politika společnosti Agrisem přispěla k výraznému snížení cen, čímž se tato kvalitní technika stala cenově dostupnou všem našim farmářům a úspěšně tak konkuruje strojům ostatních renomovaných značek.