Malí i velcí návštěvníci si mohli vyrobit dožínkové předměty, vyzkoušet drcení zrní na mouku – na zrnotěrce a žernovu – jako v době kamenné, vyrobit si vlastní mouku a z těsta pak upéct placku. K ochutnání bylo i tzv. pravěké pivo, vyrobené ze zkvašeného zrna.
Novinkou letošního ročníku bylo Dožínkové kolo štěstí. Připravili ho pracovníci Regionálního muzea v Chrudimi. V nevšedním kvízu se bylo možno setkat s historickými pojmy z oblasti řemesel, oblékání, kuchyně i zemědělství, které už pomalu upadají v zapomnění.
Střední školy pro návštěvníky vlastnoručně připravily zákusky, koláčky, jitrnice, klobásky a další výtečné dobroty. V rytířských sálech byly k vidění nádherné podzimní vazby, které si mohli návštěvníci vyrobit v tvůrčích dílnách nebo koupit již hotové domů.
„Děti každoročně ocení výrobky truhlářů nebo kovářů. Mezi velkou zábavu na pardubickém zámku patří zatloukačky, kuželky nebo pilování a řezání pod dohledem zkušených mistrů a studentů středních škol Pardubického kraje,” říká Tomáš Libánek, ředitel Východočeského muzea v Pardubicích.
Nechyběla ani dětmi oblíbená domácí zvířata a výstava historických zemědělských strojů. Atmosféru lidové zábavy navozovala i hra flašinetáře.